Wyszukiwarka
Masz pytanie?

Wielkie nieporozumienie z kotem

Niedziela 30.05.2021

Było to tak: był złoty labradoryt i był plan - plan na kota. Kot się z drewna wydłubał, papierem ściernym wyszlifował i czarne barwy przybrał. Dobra robota - pomyślałam i z wielkim uśmiechem na twarzy, wróciłam z kotem do domu. Położyłam go w widocznym, przewiewnym miejscu, żeby dokładnie mógł wyschnąć  i zabrałam się za czynność dużo mniej przyjemną aczkolwiek bardzo potrzebną - gotowanie obiadu. W międzyczasie do domu wrócił jeden z domowników, spojrzał na kota i z uznaniem w głosie rzekł: "Ładny wilk".

Moja twarz przybrała kolor purpury, oczy zaszły krwią a z uszu, jak z XIX wiecznej lokomotywy, wydobyła się gorąca para. No jak to wilk? Przecież to kot!!! Czarny, milusi, puchaty kot!!! Wzięłam kota do ręki, oglądam z każdej strony próbując być obiektywna i... orzesz... wilk :(

No ale jak tak z kota wilk, no jak? Wściekła zabrałam wilko-kota z powrotem do warsztatu. Papier ścierny palił mi się w dłoniach, krew uderzała do głowy... Po dwóch godzinach wróciłam do domu udoskonalonego kota tym razem nikomu nie pokazując. No dobra, teraz kolor. Na drewno czarne, na czarne białe, zrobiło się szare - matowe, niewyraźne... A kot jak bies się śmiał: "Daj spokój stara, nic z tego nie będzie, zrób wilka"... Nieee... to zniweczy mój długo knuty plan - plan na kota... Włączyłam komputer, poprosiłam o pomoc (pewnie wszyscy domyślają się kogo): Czy to coś przypomina choć trochę stworzenie kotowate? Jakiekolwiek! Żbika,  szarego lwa, rysia, dachowca o wyrazie "twarzy" wilka chociaż! Bingo! Znalazłam! To jest to! Gdzieniegdzie dodałam jeszcze trochę bieli, potem troszkę złota. Włala! Kot norweski, psze Państwa, tudzież Maine Coon ze złotym labradorytem. I proszę, niech nikt się więcej nie czepia, bo bardzo się starałam.

Po raz kolejny przekonałam się, że o kotach niewiele wiem ale przynajmniej teraz wiem, jak wygląda kot norweski i że istnieje taki, który nazywa się Mańkut...tfu... Majkun przecież ;)

A jeśli ktoś ma ochotę kota przytulić, dostępny jest tutaj:

Kot ze złotym labradorytem

  • Kot norweski

    Kot norweski
  • Maine Coon

    Maine Coon
  • Wisiorek ze złotym labradorytem

    Wisiorek ze złotym labradorytem