Wyszukiwarka

O mnie

Mam na imię Dorota. Urodziłam się w 1977 roku, w małym miasteczku na Żuławach. Całe dzieciństwo spędziłam w niewielkiej nadmorskiej miejscowości, z dala od wielkich miast, w bliskim sąsiedztwie lasów, morza, rzek, żuławskich łąk i pól. Dziś mieszkam w Borach Tucholskich, w małej wsi otoczonej sosnowym lasem, który nieustannie inspiruje mnie do pracy twórczej.

Tutaj postanowiłam być artystą - artystą samoukiem z dyplomem filozofa w kieszeni ;)

Kilka lat temu (dokładnie w 2017 roku :) ), zakochałam się w drewnie. Owocem tej miłości są ozdoby, które rzeźbię w tym pełnym uroku, ciepłym materiale. Swoje rzeźby łączę z naturalnymi kamieniami, nadając im tym samym charakter niezwykły, tajemniczy, magiczny.

Jednak drewno, to nie jedyna moja miłość. Drugą jest wełna, którą za pomocą prostych narzędzi (drutów i szydełka) zmieniam w kolorowe ubrania i zabawki.

Łącząc te dwie pasje, pod pseudonimem Rzepicha (niegdyś Pasjadorka :) ) tworzę swój własny, baśniowy świat a każdy "twór", który przez ręce wychodzi z mojej głowy, jest jedyny i wyjątkowy. Za ich pomocą dzielę się szczęściem, które czerpię z procesu tworzenia.

 

 

 

 

Informacja o prawach autorskich.

 Zawartość niniejszej witryny jest własnością intelektualną, chronioną prawem autorskim. Reprodukcja całości lub części zawartości niniejszej witryny internetowej – tekstu i zdjęć w jakiejkolwiek formie – jest zabroniona bez pisemnej zgody twórcy tj. właściciela strony rzepicha.pl